Zaproszenie do projektów w ramach pomocy Banku Światowego i Amerykańskiej Agencji Rozwoju Międzynarodowego dla wzmocnienia krajowego systemu opieki zdrowotnej Białorusi

2020-06-25 |

Departament Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego informuje, że

  1.        Bank Światowy zatwierdził pakiet wsparcia finansowego dla wzmocnienia krajowego systemu opieki zdrowotnej na Białorusi, który ma pomóc w walce z pandemią COVID-19.  Celem projektu jest zaspokojenie najpilniejszych potrzeb systemu ochrony zdrowia Białorusi
    w zakresie zaopatrzenia w sprzęt i wyroby medyczne oraz przeszkolenia personelu w zakresie postępowania podczas ciężkiego przebiegu COVID-19.

 

Podmiotem odpowiedzialnym za realizację projektu będzie Państwowe Naukowo – Badawcze Centrum Technologii Medycznych, Informatyzacji oraz  Zarządzania w Ochronie Zdrowia. 

Dodatkowe informacje nt. projektu można znaleźć pod adresem: https://projects.worldbank.org/en/projects-operations/procurement-detail/OP00089367.

Osoba do kontaktu: Marina Sachek, Director, Tel: (+375 17) 292 30 80, e-mail: rnpcmt@belcmt.by

 

  1.        Departament Stanu USA przeznaczył dodatkowe środki na walkę z pandemią COVID-19 na Białorusi. Na rzecz wzmocnienia białoruskiego systemu ochrony zdrowia USA planuje przeznaczyć za pośrednictwem Amerykańskiej Agencji Rozwoju Międzynarodowego (USAID).  Przy realizacji tego zadania USAID współpracuje z agencjami ONZ na Białorusi (WHO
    i UNICEF).
    WHO utworzyło specjalny system dostaw w ramach zarządzania kryzysowego i dla dostawców utworzono specjalny COVID-19 Supply Portal (https://covid19supply.who.int/).

 

Informacje na temat funkcjonowania portalu COVID-19 Supply Portal zostały przedstawione w krótkim filmiku informacyjnym: https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/covid-19-operations.

 

Zapraszamy do zapoznania się z powyższymi ofertami i rozważenie możliwości wzięcia udziału w przetargach (wcześniej rejestrując Państwa podmiot w bazie https://www.ungm.org).

 

Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Departament Współpracy Ekonomicznej.

drukuj:
udostępnij:
Logo
szybki kontakt
adresAdres

al. Niepodległości 34
61-714 Poznań
5 piętro, cz. A

telefonKontakt

T: +48 61 626 62 40
E: drg.sekretariat@umww.plCopyright © GOSPODARNAWIELKOPOLSKA 2019
Loga EU