Spotkanie online „Pierwsze firmy wodorowe z Wielkopolski – Wielkopolska Północna – kierunek wodór” - podsumowanie

2021-05-28 | wodór | kierunek wodór | Piła | webinarium | doradztwo | audyt | MŚP | JST | Wielkopolska Północna

W dniu 25 maja br. w Regionalnym Centrum Kultury w Pile odbyło się spotkanie subregionalne  „Pierwsze firmy wodorowe z Wielkopolski – Wielkopolska Północna – kierunek wodór”, w którym obok ekspertów w zakresie wdrażania technologii wodorowej wzięli udział  przedstawiciele samorządów oraz przedsiębiorcy pragnący uczestniczyć  w praktycznym wdrażaniu gospodarki opartej na wodorze.

W dniu 25 maja br. w Regionalnym Centrum Kultury w Pile odbyło si ę spotkanie subregionalne  „Pierwsze firmy wodorowe z Wielkopolski – Wielkopolska Północna – kierunek wodór”, w którym obok ekspertów w zakresie wdrażania technologii wodorowej wzięli udział  przedstawiciele samorządów oraz przedsiębiorcy pragnący uczestniczyć w praktycznym wdrażaniu gospodarki opartej na wodorze.

Organizatorem spotkania był Departament Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Prezentowano możliwości i szanse na rozwój mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w kontekście włączenia się w łańcuch dostaw i wartości gospodarki opartej na wodorze. Jest to jeden z głównych celów projektu „Gospodarna 2050 - H2Wielkopolska”. Prelekcje, a przede wszystkim panel dyskusyjny pozwoliły na uzyskanie odpowiedzi na wiele pytań, dotyczących rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce oraz dały wgląd w działania realizowane już w Wielkopolsce przez regionalne władze i samorząd lokalny Północnej Wielkopolski.

Samorząd reprezentował Pan Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego i Przewodniczący Wielkopolskiej Platformy Wodorowej oraz reprezentujący samorząd lokalny Pan Piotr Głowski, Prezydent Miasta Piły.

Jednym z prelegentów był Pan David Hodgson, Dyrektor Zarządzający TFP Hydrogen Products nawiązujący do własnych doświadczeń wchodzenia i funkcjonowania na brytyjskim rynku wodorowym.

Wśród ekspertów udział w spotkaniu brał Pan Paweł Piotrowicz, Ekspert ds. Rynku energii i technologii wodorowych w TÜV SÜD Polska Sp. z o.o. oraz  Pan Tomasz Pelc, Prezes NEXUS Consultants Sp. z o.o.

Środowisko  przedsiębiorców reprezentował Pan Grzegorz Marciniak, Prezes Prezesa Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski, Pan Jacek Ober, Właściciel P.P.H. WObit E.K.J. Ober s.c. oraz Pan Tomasz Wojciechowski, Prezes GWDA Sp. z o.o

Prelegenci omawiali szanse biznesowe pojawiające się przed wielkopolskimi firmami związane z rozwojem gospodarki opartej na nowoczesnym nośniku energii jakim jest wodór.

Na wydarzenie, które było bezpośrednio transmitowane zarejestrowało się blisko 200 osób  zainteresowanych  tematyką wodoru w kontekście zarówno nowych możliwości biznesowych jak  i wyzwań stawia ona  lokalnym samorządom .

Spotkanie było transmitowane online. Ponadto istnieje możliwość jego obejrzenia na kanale YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=UBtitIh9yps

Wielkopolskich przedsiębiorców zainteresowanych udziałem w projekcie „Gospodarna 2050 - H2Wielkopolska” zapraszamy do odwiedzenia strony projektu: https://h2wielkopolska.pl/

Uruchomiona została również strona dedykowana naborowi firm do udziału w audycie i doradztwie wodorowym: https://audytwodorowy.pl/

drukuj:
udostępnij:
Logo
szybki kontakt
ikona adresuAdres

al. Niepodległości 34
61-714 Poznań
5 piętro, cz. ACopyright © GOSPODARNAWIELKOPOLSKA 2019
Loga EU